[X]

Nazwa kursu Nazwa kursu
Początek Początek
Koniec Koniec
Miejsce Miejsce
Imię *
Nazwisko *
Telefon
E-mail *
Dodatkowe informacje
 

* - pola wymagane

Strona główna

Szkolenia

Sidemount

Sidemount

„Możemy zrealizować każde zamierzenie,
jeśli potrafimy trwać w nim wystarczająco długo”

                                                                   Helen Keller

Sidemount „moda czy wygoda?” Nie mam na to jednoznacznej odpowiedzi. Uważam że i jedno i drugie, w zależności do czego i w jakich sytuacjach tę konfigurację wykorzystujemy. Niewątpliwie sidemount jest modny. Widać to na miejscach nurkowych, w ofertach sklepów czy centrów nurkowych.

Czy to źle? Według mnie to dobrze, pod warunkiem świadomego korzystania z tej konfiguracji. Świadomego, to znaczy posiadania wiedzy na temat prawidłowej konfiguracji, sposobu używania, czy chociaż procedur awaryjnych. Dzięki świadomemu korzystaniu z sidemountu możemy czerpać korzyści wynikające z tej konfiguracji. I tu tak naprawdę zaczyna się wygoda. Oczywiste jest dla wszystkich, że wygoda ujawnia się w miejscach, z których sidemount się wywodzi, czyli w jaskiniach. Ale równie przydatna może się okazać podczas penetracji wewnątrz wraków. W wodach otwartych sprawdza się u osób, które mają kłopoty z kręgosłupem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podczas wyjazdów gdzie nie ma dostępnych zestawów dwubutlowych (twinsetów) a chcielibyśmy pod wodą spędzić troszkę więcej czasu lub zanurkować głębiej.

Nurkowanie w konfiguracji sidemount to również dużo większa swoboda ruchów pod wodą w porównaniu z konfiguracją backmount. No i co może być ważne, bardzo fajna odmiana i urozmaicenie nurkowań bez dużych inwestycji. Nie bez znaczenia jest też dużo wygodniejsza logistyka zarówno przed, jak i po nurkowaniu. Możesz zanieść sprzęt do wody i spokojnie się ubierać, a po zakończeniu nurkowania po kolei wynosić pojedyncze elementy sprzętu z wody, oszczędzając dzięki temu swój kręgosłup.

Na kursach Siedemount i Tec Sidemount nauczysz się jak prawidłowo skonfigurować uprząż, butle i pozostały sprzęt. Dowiesz się jak prawidłowo się wywarzyć. Poznasz techniki poruszania się i obsługi butli bocznych oraz będziesz w stanie zaplanować i wykonać bezpieczne nurkowania w takiej konfiguracji.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to chętnie na nie odpowiem. Zadzwoń lub napisz!

Marcin Bramson

tel.: + 48 509 972 772
marcin.bramson@gmail.com

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Zamknij [X]