[X]

Nazwa kursu Nazwa kursu
Początek Początek
Koniec Koniec
Miejsce Miejsce
Imię *
Nazwisko *
Telefon
E-mail *
Dodatkowe informacje
 

* - pola wymagane

Strona główna

Szkolenia

Pierwsza pomoc

DAN

DAN

DAN (Divers Alert Network) to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się badaniami medycznymi dedykowanymi bezpieczeństwu i zdrowiu nurków. Istnieje, aby zapewnić fachową informację i doradztwo swoim członkom oraz całemu społeczeństwu nurkowemu.

W razie wypadku nurkowego DAN zapewnia porady i pomoc dla poszkodowanych. Koordynuje pierwszą pomoc i organizuje opiekę nad chorym na całym świecie. DAN prowadzi badania nad zwiększeniem bezpieczeństwa nurkowania, organizuje kursy i seminaria. Programy pierwszej pomocy DAN są zgodne z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i należą do jednych z najlepszych tego typu na świecie.

KURSY RATOWNIKA DAN:

OXYGEN FIRST AID - Ratownik Tlenowy

Podczas kursu nauczysz się podstawowych metod udzielania pierwszej pomocy w urazach związanych z nurkowaniem takich jak: choroba dekompresyjna, tętniczy zator gazowy czy podtopienie. Szczególny nacisk kładziemy na efektywne sposoby podawania tlenu z użyciem różnych opcji zestawu tlenowego spełniającego standard DAN przy oddychającym i nieoddychającym poszkodowanym.

 

ADVANCED OXYGEN FIRST AID - Zaawansowany Ratownik Tlenowy

Podczas tego kurs poznasz zaawansowane techniki podawania tlenu z użyciem specjalistycznego sprzętu. To Twój kolejny krok po Oxygen First Aid. Celem kursu jest nauczenie Cię podawania tlenu w przypadku nieoddychających poszkodowanych i zaawansowanych technik resuscytacji – ALS z użyciem resuscytatorów i worków „ambu”.

 

ON – SITE NEUROLOGICAL ASSESSMENT FOR DIVERS - Badania Neurologiczne dla Nurków

Podczas tego kursu nauczysz się, jak przeprowadzić badanie neurologiczne w przypadku podejrzenia urazu u nurka. Jednoznaczny wynik tego badania przeprowadzonego na miejscu zdarzenia, pozwoli przekonać poszkodowanego o istnieniu problemu i konieczności udzielenia pierwszej pomocy tlenowej.
 Pomoże to również lekarzowi nurkowemu ustalić prawidłowy przebieg leczenia.

 

HAZARDOUS MARINE LIFE - Pierwsza Pomoc w Urazach Spowodowanych Niebezpiecznym Podwodnym Życiem

Poważniejsze urazy spowodowane przez niebezpieczne rośliny i zwierzęta wodne są bardzo rzadkie, jednak wielu nurków doświadcza mniejszych ran w wyniku niezamierzonego zetknięcia się z koralowcami, meduzami czy innymi morskimi stworzeniami. Ten kurs nauczy Cię, jak udzielać właściwej pierwszej pomocy w takich przypadkach, a przede wszystkim dowiesz się, jak zminimalizować ryzyko ich powstania.

 

BASIC LIFE SUPPORT - Podstawowe Zabiegi Resuscytacyjne

Podczas tego szkolenia nauczysz się przeprowadzać resuscytacje krążeniowo – oddechową wykonywaną przez jednego ratownika, nabędziesz umiejętności udrażniania dróg oddechowych, obchodzenia się z poszkodowanym z podejrzeniem urazu kręgosłupa, jak i postępowania przy zadławieniu, krwotokach oraz wstrząsie.

 

AED - Użycie Automatycznego defibrylatora Zewnętrznego

W trakcie kursu nauczysz się technik użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) w przypadku ofiar nagłego zatrzymania krążenia.

 

 

FIRST AID - Pierwsza Pomoc

Kurs ten nauczy Cię umiejętności takich jak ocena stanu poszkodowanego, bandażowanie, usztywnianie w przypadku złamań oraz efektywnego działania w sytuacji zaistnienia wypadku.

 

 

DIVING MEDICINE FOR DIVERS - Medycyna Nurkowa dla Nurków

Ten kurs nauczy się więcej niż tylko podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy. Jego modułowy program zawiera sekcje takie jak przygotowanie się fizyczne do nurkowania, planowanie bezpieczeństwa nurkowania oraz podstawowe badania lekarskie.

 

 

 

nazwa kursu rozpoczęcie zakończenie lokalizacja  
DAN Basic Life Support 15.10.2013 15.10.2013 Warszawa
DAN Oxygen First Aid 16.10.2013  16.10.2013 Warszawa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Zamknij [X]