XCCR


Rebreather to dla nas narzędzie, które wykorzystujemy zarówno podczas realizacji własnych celów nurkowych, jak i prowadzenia szkoleń. A cóż innego moglibyśmy rekomendować naszym studentom jak nie maszynę, którą sami wykorzystujemy na co dzień i której ufamy. Dzięki możliwościom jakie daje XCCR możemy prowadzić szkolenia na wszystkich poziomach rebreatherowego nurkowania technicznego, w tym wrakowego i jaskiniowego.
Nie bez znaczenia przy wyborze XCCR była dla nas firma iQsub oraz jej właściciel i konstruktor Bretislav Vaisar. Ich kilkunastoletnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji rebreatherów jest bardzo ważną rekomendacją.
XCCR jest następcą rebreathera HammerHead. Wykorzystuje sprawdzone przez lata rozwiązania z tej jednostki. Dodatkowo został wyposażony o różne dodatkowe funkcje, takie jak: czujnik CO2, elektroniczny pomiar ciśnienia w butlach. Połączenie XCCR z najlepszą i sprawdzoną elektroniką firmy Shearwater Research czyni go jednym z najnowocześniejszych i najbardziej bezpiecznych rebreatherów na rynku.